Zalety darowizny przekazanej na Fundację - FUNDACJA ZIELONA LINIA

Fundacja Zielona Linia
Fundacja Zielona Linia
Przejdź do treści
 
Darczyńcami mogą być osoby fizyczne i osoby prawne (firmy, spółki itd.). Stowarzyszenia i fundacje korzystają z ofiarności zarówno jednych, jaki i drugich. Mogą także – jako osoby prawne – same przekazać darowiznę innej organizacji. Coraz więcej firm uwzględnia w swojej strategii Corporate Social Responsibility (CSR). Odpowiedzialne i etyczne postępowanie biznesu względem różnych grup społecznych wzbudza zaufanie klientów, pracowników oraz partnerów biznesowych.
Świadomość, że pracodawca powadzi działalność charytatywną, integruje pracowników i zachęca do podejmowania podobnym inicjatyw prywatnie.
Angażowane pracowników w działania charytatywne znacząco wpływa na klimat w firmie.. Zaczyna łączyć ich coś więcej. W takiej atmosferze o wiele łatwiej wypromować wartości firmy, które przełożą się na zachowania. Łatwiej uzyskać otwartość na nowe wizje i łączące się z tym zmiany. W ten sposób firma zmienia swoją twarz również do wewnątrz struktury. Identyfikacja pracowników z pewnością rośnie.
Współpraca przy programie „Zielona Linia ” jest okazją, aby pokazać się jako firma dbająca między innymi o dobro ludzi starszych, którzy są zagrożeni wykluczeniem cyfrowym oraz nauczycieli, funkcjonariuszy publicznych i medyków. Budowanie tego typu relacji jest istotne, gdyż poprawia wizerunek marki i sprawia, że klienci chętniej sięgają po Wasze produkty.
Jest to doskonały instrument marketingowy, dzięki któremu Państwa firma będzie rozpoznawalna w całym regionie, jako przedsiębiorstwo stosujące politykę Społecznie Odpowiedzialnego Biznesu (CSR).

Darczyńca ma także możliwość odliczenia przekazanej darowizny od dochodu w corocznym zeznaniu podatkowym. Kwota odliczenia od podstawy opodatkowania nie może przekroczyć w ujęciu rocznym 10% dochodu podatkowego w przypadku podatku dochodowego od osób prawnych oraz 6% w przypadku podatku dochodowego od osób fizycznych. [stawki zgodne z art. 18 Ustawy o CIT, Dz.U. z 2018 r. poz. 1036; art. 26 Ustawy o PIT, Dz.U. z 2018 r. poz. 200
więcej na ten temat w zakładce : KORZYŚCI PODATKOWE

KORZYŚCI Z BYCIA DARCZYŃCĄ:
1. Radość naszych podopiecznych
2. Możliwość umieszczenia reklamy na naszej stronie internetowej
3. Pojawienie się nazwy firmy – Darczyńcy na oficjalnej stronie www.zielonalinia.org
4. Możliwość promocji (rozdawanie ulotek, banery, flagi) na imprezach startowych
5. Pojawianie się akcji w mediach, które będą obecne na imprezach
6. Zostanie oficjalnym Darczyńcą Fundacji Zielona Linia: reklama i podziękowania na naszym blogu i fanpage’u


 
Wróć do spisu treści